Project Description

Bina Su yalıtımı İle İlgili Yardıma mı İhtiyacınız Var ?

ÜCRETSİZ KEŞİF VE TEKLİF

Asansör Kuyusu Su Yalıtımı

Asansör kuyusu su yalıtım uygulamalarında yapıların ilk yapım esnasında yanlış veya eksik yapılan temel-perde su yalıtımı uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Asansör kuyuları bina temel seviyelerine en alt kotta olan ve yeraltı sularına en çok mazur olan bölgelerdir. Bu sebeple bina temelinde kaynaklanan bir su laftım probleminde ilk olarak asansör kovalarında yaşanan su yalıtım problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise yanlış yapılan su yalıtım uygulamalarıdır. Son zamanlarda asansörler kullanımı için alınan etiket uygulamalarında, yeşil etiket alınabilinmesi için en önemli unsurlardan biri asansör kuyularının su yalıtımı dır.

Asansör kuyusu su yalıtım uygulamasında yapının dışından bir uygulama yapılamadığından mecburen negatif yönden su yalıtım ve enjeksiyon su yalıtım uygulamaları yapılması gerekmektedir. Su yalıtım uygulamasının en önemli kireterlerinden biri bütün uygulama yüzeyinin ana beton yüzeyi olması gerekmektedir. Sonradan yapılan asansör kuyularında boyut değiştirme için kırım yapılması durumunda yapılacak olan beton uygulamalarının sağlam ve kaliteli beton olması gerekmektedir. El ile karıştırılan betonlardan uzak durulması, su yalıtım katkılı grount harcı ile yapılan beton uygulaması yapılması gerekmektedir. Negatif su yalıtım uygulamaları mevcut beton yüzeyin kapiler boşluklarına entegre edilerek beton içerisinde su geçirimsiz katman oluşturmaktadır. Bu yüzden uygulama yüzey betonumuz ne kadar sağlam olursa uygulama garantisi de o kadar iyi olacaktır. Eğer perde duvar ile zemin arasında çatlaklar var ve aktif su gelmesi olması durumunda poliüretan enjeksiyon uygulaması ile aktif gelen suların kesilmesi ve ardından bütün yüzeylerin kristalize su yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir.

Projeden Örnekler

Bilgi ve Teklif İçin

Yaşam alanlarınızda yaşanan su problemleriniz ile ilgili bilgi almak, çözüm noktasında teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

  Ad *
  Soyad *
  E-posta *
  Telefon

  Konu

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?